Łączna liczba wyświetleń

sobota, 4 lipca 2020

Warsztaty taneczne w ramach projektu Kreatywne Wibracje
13.09 – 14.09.2020

Aurora Lubos - Tancerka i performerka. Od 1997 związana z gdańską sceną tańca, współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca i Teatrem Dada von Bzdülow. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Autorka kilku autorskich realizacji solowych: „Zanzibar”, „Niedokończone”, „Nóż, koń i schody”, „AKTY”, „Nie wolno”,”4 kąty”, „Akt na dwie – ostatki”, a także instalacji i krótkich animacji. Współpracowała m. in. z Avim Kaiserem, Charlotte Vincent, Liz Aggiss, Wendy Houston, Jackiem Staniszewskim , Jerzym Mazzollem, Honoratą Martin, Bronkiem Dużym, Leszkiem Bzdylem, Tatianą Baganową. Mieszka i pracuje we wsi pod Skarszewami oraz Brighton w Wielkiej Brytanii.

foto: Kuba Dziurdziewicz


Eliza Hołubowska - Zawodowa tancerka, instruktorka tańca współczesnego, szefowa Teatru Tańca EGO VU w Gryfinie. Pracuje także jako choreografka, aktorka i tancerka Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt (od 2010 r.) Jest choreografką projektów międzynarodowych w Ośrodku Działań Twórczych Schloss Broellin w Niemczech (od 2009 r.) i współpracuje ze szczecińskim Teatrem Kana.Twórca koncepcyjny Festiwalu KINESFERA organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie w latach 2005-2006 oraz Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA odbywającego się w Gryfinie od roku 2009.
foto: Bogusz BorkowskiLuan Machado - urodzony w Kurytybie, w Brazylii. Pierwsze solo ,,RUSS” zaprezentował na Butoh at the University of Arts of Paraná. Uczył się w Butoh Public Classes w MAM (Modern Art Museum, Rio de Janeiro). W 2015 roku, w Nowym Jorku powstało drugie solo artysty pt: ,,Saint Maria”. Luan tworzy także video dance, jego filmy prezentowane były na festiwalach w Brazylii, we Włoszech, na Kubie. Współpracował min: z reżyserem Zé do Caixão. W 2020 roku wystąpi na festiwalu Butoh w Amsterdamie, wykonując solowy utwór „DEAD ZONE”, na Mandala Performance Festival zaprezentuje solo ,,Im not a Robot”.

Maciej Sado - choreograf, performer tancerz. W 2016 ukończył amsterdamską szkołę choreografii SNDO (School for New Dance Development). Jest też absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku lekarskim. Jako osoba queer w swoich pracach skupia się na kwestionowaniu normatywności wszelkiego typu, pomiędzy, znajdujące się w spektrum raczej niż na ekstremach, wymykające się analizując społeczno-polityczne wyobrażenia o ciele i ruchu. Lubi przestrzenie niesamowitości, spekulatywnego realizmu i psów. Lubi ciałem projektować rozszerzoną jednoznacznej interpretacji. Wrażliwością blisko mu do duchów, minimalizmu, wspieranie innych artystów. Ważny i potrzebny w  aktywności artystycznej rzeczywistość, nawigując i gubiąc się w tak wykreowanych równoległych światach. Dużą częścią jego praktyki jest angażowanie się w procesy kreatywne i Macieja jest  samodzielnie wypracowany koncept dynamicznej dramaturgii. Twórca występuje również w spektaklach innych artystów takich jak m.in.: Ola Maciejewska, Florentina Holzinger&Vincent Riebeek, Sebastian Matthias, Tino Sehgal, Colin Self, Peaches, Fernando Belfiore, Laima Jaunzema. Jego ostatnie prace były pokazywane w wielu teatrach i na licznych  festiwalach europejskich. Od 2019 roku jest członkiem kolektywu artystycznego KuLe w Berlinie. W 2016 był stypendystą programu DanceWeb podczas wiedeńskiego festiwalu ImPulsTanz.


Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Miejsce zajęć: Centrum Na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39A Wrocław
Udział w zajęciach jest bezpłatny
Program Fundacji Ludzka Sprawa
Koordynacja: Anna Morawiecka, Adam Kamiński
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
Dofinansowano ze środków Fundacji KGHM Polska Miedż

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza